I m. Julia Rocławska, III m. Konrad Hilscher w „I TURNIEJU UKW BYDGOSZCZ”

19 października odbył się turniej szachowy online „I TURNIEJ UKW BYDGOSZCZ”, który został rozegrany na stronie lichess.org. Były to pierwsze zmagania w nowym roku akademickim. Organizatorem i pomysłodawcą rozgrywek jest znany szubiński działacz szachowy Piotr Szybowicz. Turniej trwał godzinę, a czas na partię dla każdego zawodnika wynosił 10 minut. W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy z różnych miejscowości m.in. z Kcyni, Szubina, Mroczy i Bydgoszczy. Mistrzostwa podzielono na 2 grupy: na grupę A oraz na grupę B. W grupie A wystąpili zawodnicy z rankingiem powyżej 1500 punktów, a w grupie B gracze z rankingiem do 1500 punktów. W grupie A triumfował Przemysław Chudzik (Kcynia), który wywalczył 15 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza) z dorobkiem 14 punktów. Co ciekawe, walka o zwycięstwo w grupie A przez cały turniej toczyła się między tymi dwoma zawodnikami, a o końcowym rezultacie zadecydował zaledwie 1 punkt. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Adam Jagodziński z 5 punktami na koncie (I LO Szubin). Grupę B dosyć pewnie zwyciężyła Julia Rocławska (I LO Szubin). Tuż za nią uplasowała się Paulina Rusińska (UKW Bydgoszcz), a trzecią pozycję wywalczył Konrad Hilscher (I LO Szubin). Zawody przyniosło sporo emocji. Byliśmy świadkami wielu zaciętych partii. Poziom turniejów UKW regularnie rośnie. Najlepsza trójka grupy A: 1. Przemysław Chudzik (Kcynia) – 15 punktów, 2. Jan Rosiński (LUKS Feniks Mrocza) – 14 punktów, 3. Adam Jagodziński (I LO Szubin) – 5 punktów. Najlepsza trójka grupy B: 1. Julia Rocławska (I LO Szubin) – 8 punktów, 2. Paulina Rusińska (UKW Bydgoszcz) – 4 punkty, 3. Konrad Hilscher (I LO Szubin) – 2 punkty.