Pierwszy międzynarodowy sukces Julii Rocławskiej

Julia Rocławska wywalczyła swoje pierwsze międzynarodowe osiągnięcie. Liczne treningi w klubie فئات فرسان الإسماعيلية للشطرنج w Maroku przyniosły obiektywne rezultaty. Reprezentantka I LO w Szubinie zajęła II miejsce w turnieju szachowym Suomi C zorganizowanym 3 sierpnia przez klub Chess Galaxy w Finlandii. Zawody przeprowadzono na portalu Lichess przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, tempem błyskawicznym 5+3, na dystansie 6 rund. Julia Rocławska zdobyła 5 punktów i przegrała tylko jedną partię. Dodatkowo wywalczyła swój rekordowy uzyskany ranking z turnieju – 1551 punktów. Siłę gry adepta królewskiej gry określają kategorie szachowe, a do ich wypełnienia potrzebne są określone normy punktowe. Normy na kategorie okręgowe przedstawiają się następująco: 1000 – V kategoria, 1150 – IV kategoria, 1350 – III kategoria, 1600 – II kategoria. Z tego zestawienia wynika, że uzyskany wynik plasuje zawodniczkę między III, a II kategorią szachową. Obecnie takie wyniki osiąga w gminie Szubin tylko jedna kobieta – Danuta Karwowska.