III Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych (100)

5 listopada w bydgoskim MDK 1 odbyły się III Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych (100) z udziałem 4 zawodników z szubińskich sekcji szachowo – warcabowych.

Mistrzynią regionu w kategorii juniorek do lat 19 została Katarzyna Modrzyńska (I LO Szubin), a tytuł wicemistrza w kategorii juniorów do lat 7 wywalczył Jakub Słowiński (SDK / SP 2 Szubin). W tej samej grupie wiekowej na V miejscu uplasował się Igor Szczepaniak (SDK Szubin), a na VIII miejscu Jakub Grochala (SDK / SP 2 Szubin).

W ramach mistrzostw województwa w warcabach rozgrywane są 4 następujące turnieje: Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych (100), Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych (100), Mistrzostwa Województwa w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych (64) i Mistrzostwa Województwa w Grze Błyskawicznej w Warcabach Klasycznych (64). Zawodnicy szubińscy (SDK Szubin, SP 2 Szubin, I LO Szubin, Przedszkole Słoneczko Szubin, Przedszkole Samorządowe 2 Szubin) w 2017 roku zdobyli łącznie 20 medali w wyżej wymienionych imprezach.

Materiał: Piotr Szybowicz