Kolejne sukcesy szachowe Olafa Jagodzińskiego

W dniach 7-8 stycznia reprezentant I LO w Szubinie Olaf Jagodziński startował w trzech zawodach szachowych na dwóch kontynentach. I co najważniejsze trzykrotnie stawał na podium. W Wenezueli Club El Marqueso zorganizował turniej szachów Fischera XVI Aniv Club El Marques. Klub działający w stanie Miranda założył profesor Dionisio Jose Lopez Chacon, koordynator fundacji Jaque Mate Miranda. Wśród działaczy znajdują się także: Anderson Garcia, Massimo Corona i Alexis Arnal. Szachy Fischera – Chess 960 to rozgrywka, w której ustawienie pierwszej linii odbywa się w sposób losowy. To międzynarodowy debiut licealisty w tej odmianie królewskiej gry. Olaf Jagodziński zajął II miejsce z dorobkiem 3 punktów. Zwyciężył Miguel Alejandro Simancas Maradei z Wenezueli, który wygrał wszystkie cztery partie. W zawodach startowali prawie wyłącznie gracze z Wenezueli, a występ Polaka można uznać za ciekawostkę. Grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, tempem blitz 5+0, na dystansie 4 rund.7 stycznia w Indiach Thursdays Hitz odbył się za sprawą klubu Brain Chess Checkmate. Klub liczący 1662 członków mieści się w Bombaju – stolicy indyjskiego stanu Maharasztra. Thursdays Hitz zakończył się zwycięstwem Olafa Jagodzińskiego, który wywalczył 6,5 punktu w 7 partiach. Dane techniczne zawodów: system szwajcarski, tempo gry – blitz 3+0, liczba rund – 7.

8 stycznia w Iranie klub نوآموزان آکادمی شطرنج آی کیو  zorganizował IQ Chess Academy. Administratorem przedsięwzięcia był Mehrdad Ahouran. Olaf Jagodziński walczył na dystansie 7 rund w systemie szwajcarskim z czasem blitz 5+3. Zawodnik uplasował się na II pozycji z wynikiem 5,5 punktu. Te ostatnie rozgrywki zgromadziły na starcie 67 szachistów, najwięcej spośród trzech omówionych tutaj występów.