Kolejne zawody szachowe szubińskich licealistów w Nakle

W dniach 5-6 września w Nakielskim Domu Kultury odbyły się 73 Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego Seniorów. Pierwszy taki championat przeprowadzono w 1938 roku. Z powodu epidemii koronawirusa zawody trwały jedynie 2 dni i zostały rozegrane na krótszych dystansach: turniej A – 5 rund (czas – 90 minut na uczestnika), turniej B – 7 rund (czas – 60 minut na uczestnika), turniej C – 7 rund (czas – 30 minut na uczestnika). Kierownikiem i sędzią imprezy był prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski. W turnieju wystąpili uczniowie I LO w Szubinie, którzy uplasowali się na następujących pozycjach: turniej B – IV miejsce Olaf Jagodziński, VIII miejsce Alan Jagodziński, turniej C – XX miejsce Julia Rocławska. Julia Rocławska wywalczyła normę na IV kategorię szachową. W turnieju B wystąpił także Adam Maciejewski z Rynarzewa, który zajął XX miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, iż przedstawiciele szubińskiego LO są juniorami, a rywalizowali w mistrzostwach województwa seniorów. Podczas rozpoczęcia turnieju prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski wręczył nagrody za organizację życia szachowego na terenie województwa podczas pandemii koronawirusa. Buddę Aktywności otrzymali: Piotr Szybowicz oraz Mikołaj Włoch.