Pierwszy dzień Tygodnia Kreatywności

W ostatnim tygodniu nauki uczniowie szubińskiego liceum zostali zaproszeni do udział w Tygodniu Kreatywności.  We wtorek  z okazji 65. rocznicy poznańskiego powstania licealiści udali się do Muzeum Ziemi Szubińskiej na wystawę ,,Obrazowanie historii. Poznański czerwiec 1956”. Uczniowie  wysłuchali  wykład u Jerzego Brukwickiego o splotach polityki z wydarzeniami kulturalnymi, o Pomniku Poznańskiego Czerwca 1956, o niezależnym życiu artystycznym w Poznaniu w latach 80., działalności Teatru 8 Dnia, środowisku poetów, głośnym spektaklu „Oskarżony: Czerwiec pięćdziesiąt sześć” w Teatrze Nowym. Młodzież miała okazję zapoznać się z publikacją prelegenta, krytyka sztuki i dziennikarza pt. „Poznańskie czerwce 1956-1981-1986-2021”.

 Z kolei uczniowie klasy I b z panią A. Marchlewską udali się do Muzeum ”Wodnik”, gdzie mogli podziwiać stare kombinezony do nurkowania, maski, butle tlenowe, fajki, wyposażenie osobiste nurka, zdjęcia, a nawet książki o tematyce marynistycznej.  Muzeum założył pan Roman Berendt, który oprowadził uczniów po muzeum oraz przybliżył im specyfikę pracy nurka. Obok sprzętu do nurkowania, w muzeum znajdują się też elementy wyposażenia strażackiego.

Pozostali uczniowie brali udział w zajęciach kreatywnych. Uczennice klasy II d: Sara Chełminiak, Tatiana Konopka, Wiktoria Śliwińska i Aleksandra Tabor przygotowały dla uczestników różne zagadki i zadania escape room. Uczniowie brali udział także m.in. w teście wiedzy – Kahoot na temat szkoły, kalamburach. Nie zabrakło też ulubionej gry psychologiczno-strategicznej klasy Ic – ,,Mafii”.

A.Kobierowska