Sukces Michaliny Kasprzak i Dominiki Tokarczyk

 Michalina Kasprzak i Dominika Tokarczyk uczestniczyły w Gminnym Konkursie na Prezentację Multimedialną „Zwyczajni – niezwyczajni. Znani i nieznani bohaterowie miasta i gminy Szubin” organizowanym przez Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie. Uczennice I klasy przygotowały prelekcję o profesorze Aleksandrze Lasiku – urodzonym w Szubinie polskim socjologu i historyku, specjalizującym się w historii III Rzeszy, SS oraz systemie niemieckich obozów koncentracyjnych. 

Jak relacjonowała Kamila Czechowska: „Celem konkursu było m.in. rozwijanie uczuć patriotycznych wśród dzieci i młodzieży jak również zachęcanie do zgłębiania wiedzy o bohaterach naszego miasta i gminy. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych gminy Szubin. W konkursie wzięły udział – Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie, Szkoła Podstawowa w Kowalewie, Szkoła Podstawowa w Rynarzewie oraz I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie.
W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych I miejsce przyznano Michalinie Kasprzak i Dominice Tokarczyk. W kategorii uczniów szkół podstawowych I miejsce zajęli Szymon Adamczyk i Julia Rudzka, II miejsce Konrad Kalaczyński i Piotr Tarbicki, III miejsce Igor Kasprzak i Olga Kasprzak. Młodzież przygotowywała się pod opieką – Piotra S. Adamczewskiego, Hanny Molendy, Marioli Polańskiej, Piotra Szybowicza.

Prace multimedialne oceniała trzyosobowa komisja w składzie: Hanna Zawadzka- Pleszyńska, Benigna Olszewska, Kamila Czechowska. Nagrody wręczali: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Remigiusz Kasprzak, Kamila Czechowska, Hanna Zawadzka- Pleszyńska i Benigna Olszewska.

Piotr Szybowicz