Szachowe „Lato na Pałukach”

22 sierpnia 2020 r. odbył się 52 turniej szachowy  z cyklu “Lato na Pałukach’’ w Wągrowcu, w którym startowali zawodnicy I LO w Szubinie.

I miejsce w klasyfikacji ogólnej wywalczył Piotr Szybowicz (UKS Szachowa Dwójka Szubin/I LO Szubin), II miejsce Andrzej Maciejewski (NOK Nakło), III miejsce Piotr Konieczyński (Baszta Żnin).

W kategorii juniorów od 13 do 18 lat na pierwszym miejscu uplasował się Alan Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno/I LO Szubin), II miejsce Olaf Jagodziński (LKS Chrobry Gniezno/I LO Szubin), III miejsce Wiktor Wiśniewski (NOK Nakło).

I miejsce w kategorii kobiet – Zuzanna Szeląg (LKS Chrobry Gniezno), II miejsce Roksana Bromirska (MKS EMDEK Bydgoszcz), III miejsce Julia Rocławska (I LO Szubin).

W imprezie brał udział również Zygmunt Majdan (I LO Szubin), który zakończył swoje zmagania na XXII  miejscu.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z czasem 15+0 na zawodnika, startowało 40 szachistów z kilku województw.