Wycieczka na Pomorze Zachodnie


W dniach 11-13 czerwca uczniowie naszej szkoły zwiedzali Pomorze Zachodnie. Swoją wycieczkę, realizowaną w ramach programu „Poznaj Polskę”, rozpoczęli od zwiedzania Szczecina. W czasie spaceru po Wałach Chrobrego uczniowie odwiedzili Muzeum Narodowe, w którym obejrzeli m.in. zabytki sztuki sakralnej odwiedzanego regionu. W programie było też wejście do Muzeum Historii Szczecina i Centrum Dialogu Przełomy. Największe jednak wrażenie zrobił na uczniach gmach Filharmonii Szczecińskiej, którego niesamowitą architekturę mogli podziwiać  na zakończenie pobytu w najbardziej znanym mieście Pomorza Zachodniego.

Drugi dzień wyjazdu rozpoczął się od wizyty w Muzeum Regionalnym im. A. Kaubego w Wolinie, gdzie uczniowie obejrzeli ekspozycję obrazującą dawną historię wyspy. Kolejnym punktem programu była wizyta w Świnoujściu, które słynie m.in. z najwyższej latarni morskiej w Polsce. Wejście na nią było bardzo wyczerpujące, ale widok z niej się roztaczający wynagradza trud wspinaczki.

Ostatni dzień wycieczki rozpoczął się  od wizyty w Multimedialnym Muzeum Trzęsacza, w którym można obejrzeć historię tego miejsca i prześledzić walkę człowieka z siłami natury. Wyjazd zakończył się wizytą w katedrze w Kamieniu Pomorskim, w której uczniowie wysłuchali koncertu organowo-wokalnego i doświadczyli wspaniałej akustyki tego miejsca.

B.Kowalska