Klaudiusz Rostowski

Absolwent roku 2010. Z logiem „Wyspiańskiego” na ramieniu reprezentował szkołę w Mistrzostwach Europy Quad Baja, Mistrzostwach Polski w Motocrossie Quad’ów, Cross Country oraz rajdach Enduro, gdzie osiągał liczne sukcesy i niejednokrotnie zajmował miejsca na podium.

Karierę w sporcie motorowym zakończył maratońskim Rajdem Maroka w 2010 roku – rajd ten przyciąga absolutną światową czołówkę sportów motorowych.

Grono pedagogiczne zawsze było przychylne moim staraniom w sporcie. Niejednokrotnie wyjazdy na zawody wiązały się z tygodniowymi nieobecnościami w szkole (w klasie maturalnej prawie cały wrzesień…), co kolidowało z programem nauczania, jednakże zawsze mogłem polegać na odpowiednim rozwiązaniu problemu, nadrobieniu materiału i podejściu wcześniej lub później do niejednego sprawdzianu itp. Niejednokrotnie kosztowało to sporo cierpliwości, ale zawsze udawało się dołożyć starań, bym mógł spokojnie startować w zawodach i reprezentować naszą szkołę”.

Po ukończeniu liceum, rozpoczął studia na Buckinghamshire New University w Wielkiej Brytanii, a w 2016 ukończył studia Masters na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Nigdy nie rozważałem nauki w bydgoskich szkołach średnich mając dostęp do liceum w rodzinnym miasteczku. Argumenty o wyższym poziomie nauki w Bydgoszczy zawsze mnie bawiły i będą bawić – w szczególności, kiedy wspominam osoby wówczas tak twierdzące, które do dziś nie poradziły sobie z pierwszą sesją na studiach”.

W 2010 roku zmienił kategorię sportu na futbol amerykański. Po rozgrywkach w brytyjskiej uniwersyteckiej lidze i krótkich przygodach w drugoligowych drużynach krajowych,obecnie związany jest z drużyną Seahawks Gdynia, grającą w Toplidze – najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, z którą w 2015 roku wywalczył tytuł Mistrza Polski po zwycięskim Superfinale na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.