Działalność prospołeczna

Rok szkolny 2023/2024„Szkoła do hymnu” 2023
O symbolicznej godzinie 11:11 zabrzmiał w naszym liceum hymn narodowy odśpiewany przez całą społeczność szkolną.
Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne świętowanie!
Narodowe Czytanie 2023
We wtorkowe popołudnie 7 listopada w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie wspólnie z młodzieżą z klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 i uczniami Zespołu Szkół w Szubinie wzięły udział w Narodowym Czytaniu „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
„Nad Niemnem” to wydana w 1888 roku powieść społeczno-obyczajowa opowiadająca o polskiej historii, powstaniu styczniowym i … miłości.
Przedstawicielki naszej szkoły Aleksandra Bała, Lena Ciesielska, Martyna Jurek, Ada Pawlak, Aniela Torzewska, Julia Grabowska i Paulina Masiak zaprezentowały publiczności interpretację rozmów toczonych na dworze w Korczynie. Ich występ spotkał się uznaniem wyrażonym gromkim aplauzem publiczności.
Narodowe Czytanie to zapoczątkowana przez parę prezydencką Bronisława i Annę Komorowskich w 2012 roku akcja publicznego czytania fragmentów arcydzieł literatury polskiej. Dotąd czytano m.in. „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Qvo vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, i „Balladynę” Juliusza Słowackiego.
Wszystkim wykonawcom gratulujemy wspaniałego czytania! Do zobaczenia za rok!

Warsztaty prowadzone przez komornika

W środę 27 września uczniowie klas trzecich wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez komornika sądowego Roberta Damskiego, których tematem była ratyfikowana przez Polskę 30 lat temu Europejska Konwencja Praw Człowieka. Zajęcia były też okazją do poznania specyfiki pracy komornika.

 
Uczniowie szubińskiego ogólniaka finalistami IX Olimpiady Zwolnieni z Teorii


Narodowe Czytanie w Rejonowej Bibliotece


Rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego


Dzień dziecka – życzenia dla uczniów


Festiwal Dnia Ziemi


11 listopada-Apel patriotyczny i przegląd pieśni


Szkoła Pamięta


Dzień Edukacji Narodowej


Dzień Chłopca


Otrzęsiny już za nami


Biały miś