Krzysztof Konrad Zieliński

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie im. Stanisława Wyspiańskiego. W roku 2005 ukończył klasę o profilu humanistyczno-matematycznym uzyskując tytuł najlepszego absolwenta. Członek Teatru Meandry, związany z zespołem jeszcze wiele lat po ukończeniu liceum. Autor pierwszej strony internetowej teatru, niezastąpiony realizator oprawy muzycznej, tekściarz i muzyk. Uczestnik znaczącej liczby konkursów oraz olimpiad przedmiotowych.

Po ukończeniu liceum rozpoczął studia magisterskie dzienne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, przeżywając już na samym początku rozterki, który kierunek wybrać. Ostatecznie  zdecydował się zacząć od stosunków międzynarodowych ( 2005 r.), aby zaraz po roku rozpocząć studiowanie prawa (2006 r.), również na studiach dziennych.

Uzyskiwał stypendia naukowe na obu kierunkach jednocześnie. W trakcie studiów angażował się w działalność kół naukowych – Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych (wiceprezes) oraz Koła Naukowego Prawa Handlowego (założyciel). Zapał do organizowania konferencji i debat poskutkował założeniem firmy zajmującej się organizacją eventów.

W 2010 r. Krzysztof Zieliński został wyłoniony spośród 140 kandydatów do odbycia stażu w Parlamencie Europejskim w Brukseli przy biurze poselskim europosła Janusza Zemke, co stanowiło namiastkę realizacji jego planów pracy w międzynarodowej organizacji. Przywiązanie do rodziny skłoniło go jednak do pozostania w granicach RP i rozpoczęcia aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Od 2011 r. jest prezesem zarządu Fundacji Przyjazne Prawo podejmującej działania przeciwko wykluczeniu prawnemu, a w 2013 r., będąc jeszcze aplikantem radcowskim II roku, został wspólnikiem w kancelarii prawnej w Poznaniu. W 2015 r. podszedł do egzaminu państwowego organizowanego przez Ministra Sprawiedliwości i uzyskał tytuł radcy prawnego.

Obecnie realizuje się również jako członek rady nadzorczej spółki, a także prowadzi zajęcia z prawa jako wykładowca-praktyk na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Od czasu do czasu publikuje artykuły w czasopismach prawniczych. Zawodowo zajmuje się obsługą przedsiębiorstw, grup kapitałowych, procesów inwestycyjnych oraz z sukcesami prowadzi postępowania sądowe.

Prywatnie – szczęśliwy mąż, syn i brat.

Zainteresowania – wiele, ale głównie podróże, nowe technologie, squash, spotkania z rodziną i znajomymi.

Czego nie lubi – gdy toga jest pognieciona.