Drzwi otwarte

Drzwi otwarte 2021

Istnieje możliwość obejrzenia naszej szkoły na żywo w każdą środę w godz.15.00-17.00. Należy pamiętać o założeniu maseczek ochronnych i przybycie w małych grupach.

Chcielibyśmy również zachęcić Was do zwiedzenia szkoły on-line, przez obejrzenie filmików oraz zdjęć z Drzwi otwartych z lat ubiegłych.

Wszystkie filmy dostępne są na stronie szkoły w zakładce FILMY  http://loszubin.pl/filmy/

Drzwi otwarte 2020Drzwi otwarte 2019

21 i 22 marca w naszej szkole odbyły się tradycyjne drzwi otwarte.

Spotkanie z przyszłymi licealistami rozpoczęło się od części oficjalnej w auli szkoły. Gości powitała  dyrektor szkoły,  Elżbieta Kłosowska-Hilscher, która omówiła zaplanowane na kolejny rok kierunki kształcenia: klasę prawno-policyjną, biologiczno-medyczną oraz ogólną. Uczniowie zaprezentowali także film przedstawiający nie tylko profile kształcenia, ale także koła zainteresowań, osiągnięcia uczniów, wyniki matury oraz realizowane w szkole projekty w ramach programu Erasmus+. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią i Komisariatu Policji w Szubinie , ponieważ klasy prawno-policyjne istniejące w szkole objęte są patronatem KPP w Nakle  nad Notecią.

W trakcie wędrówki po szkole gimnazjaliści mogli obejrzeć sale lekcyjne oraz salę gimnastyczną, wziąć udział w warsztatach chemicznych oraz rozwiązywać zadania dotyczące historii szkoły w systemie Kahoot. W pracowni języka niemieckiego rozwiązywali ćwiczenia językowe z wykorzystaniem ipadów,  w pracowni języka angielskiego natomiast obejrzeli wystawę ilustrującą współpracę międzynarodową szkoły w ramach programu Erasmus+.  W pracowni informatycznej obejrzeć  można było pokaz robotów przygotowany przez szkolne koło robotyczne.

Uczniowie mogli także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na multimedialnej strzelnicy.

Drużyna sanitarna zaprezentowała pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej a w sali gimnastycznej obejrzeć można było umiejętności uczniów grupy policyjnej – wraz z instruktorem zaprezentowali pokaz samoobrony z elementami technik interwencji. Absolwent szkoły zaś, Tomasz Giza, trener personalny, zademonstrował cykl ćwiczeń rozwijających wybrane partie mięśni.

Na koniec można było zobaczyć salę rozpraw sądowych, o którą wzbogaciła się w tym roku szkoła. Sala ta wykorzystywana jest przez klasę prawno-policyjną na symulacje rozpraw sądowych.

Na korytarzach obejrzeć można było również wystawę zdjęć dokumentującą dorobek szkoły.Drzwi otwarte 2018
15 marca 2018r. w naszym liceum odbyły się tradycyjne drzwi otwarte. 
Spotkanie z przyszłymi licealistami rozpoczęło się od części oficjalnej w auli szkoły. Gości powitała dyrektor szkoły Elżbieta Kłosowska – Hilscher, która omówiła zaplanowane na kolejny rok kierunki kształcenia: klasę prawno-policyjną, biologiczno-medyczną oraz informatyczną, która jest nowością edukacyjną szkoły. Zaprezentowany został także film przedstawiający nie tylko profile kształcenia, ale także  koła zainteresowań, osiągnięcia uczniów, wyniki matury oraz realizowane w szkole projekty w ramach programu Erasmus +. 
Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią i Komisariatu Policji w Szubinie, ponieważ klasy prawno – policyjne objęte są patronatem KPP w Nakle nad Notecią. 
W trakcie wędrówki po szkole gimnazjaliści mogli obejrzeć sale lekcyjne oraz salę gimnastyczną, wziąć udział w  warsztatach biologicznych i zajęciach w laboratorium chemicznym oraz rozwiązywać zadania dotyczące historii szkoły w systemie Kahoot. 
 Drużyna sanitarna zaprezentowała  pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej a  współpracująca ze szkołą firma „Arsenał” przygotowała pokaz broni: pistolet Beretta FN-92, karabin Kałasznikow, strzelba kaliber 12 mm. Uczniowie mieli także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich na strzelnicy multimedialnej.                                   
          Najgłośniej jednak było w sali gimnastycznej, w której prezentowały swoje umiejętności grupy policyjne. Uczniowie przedstawili pokaz samoobrony z elementami technik interwencji. Gimnazjaliści mogli zobaczyć także pokazy kalisteniki oraz ćwiczeń gimnastycznych. 
Swoje 5 minut miało także koło żeglarskie, które zaprezentowało zdjęcia ze swoich wypraw Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. 
Na korytarzach obejrzeć można było również wystawę zdjęć dokumentującą 25-letni dorobek szkoły. 
Na koniec zaś, zgodnie z tradycją szkoły, gimnazjaliści podjęci zostali słodką niespodzianką.