Wolontariat

MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM-film


Historia-Klubu-WolontariuszaAKTUALNOŚCI


2021/2022


Wolontariusze Roku 2021!

7 grudnia 2021 roku na przystani wodnej w Nakle nad Notecią odbyło się  wręczenie statuetek dla laureatów konkursu Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego 2021. Organizatorami konkursu są Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią oraz Fundacja Salus Homini.

Wśród laureatów XII edycji konkursu, którzy nagrodzeni zostali za swoją bezinteresowną pracę na rzecz innych, znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Oliwia Wiśniewska, Julia Borowiak, Aleksandra Dominiak, Paulina Stepczyńska oraz Piotr Wekwerth.

Tytuły i statuetki wolontariuszom wręczali: Tadeusz Sobol – starosta nakielski, Tomasz Miłowski – wicestarosta oraz Dobrosława Jedynak – prezes Fundacji Salus Homini w Nakle nad Notecią.

 

Świąteczny jarmark

6 grudnia odbył się w naszej szkole Weihnachtsmarkt, czyli świąteczny jarmark. W szkolnej auli Klub Wolontariusza, bo to on był organizatorem imprezy,  ustawił stoiska z ozdobami i bożonarodzeniowymi łakociami. Przy świątecznej muzyce można też było skosztować zimowej  herbatki i zrobić sobie okolicznościowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy  wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprezy i tym, którzy skorzystali z jego oferty – zebrane fundusze przeznaczymy, jak zwykle, na cele charytatywne.

Mamy nadzieję, że jarmark na stałe wejdzie do kalendarza szkolnych imprez.

Mikołajki w przedszkolu

W poniedziałek, 6 grudnia, uczniowie działający w Klubie Wolontariusza, jak co roku, udali się do Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie, gdzie wcielili się w rolę Mikołajów i Śnieżynek. Tegoroczna wizyta, z uwagi na pandemię, odbyła się na świeżym powietrzu, co nie przeszkodziło  jednak w świetnej zabawie, zakończonej wręczeniem upominków każdemu przedszkolakowi.

Akcja charytatywna

W środę, 27 października, szkolny Kub Wolontariusza zorganizował w naszym liceum charytatywną akcję, której celem było wsparcie leczenia Doroty Piękoś oraz rehabilitacji Mateusza Echausta, ucznia jednej z naszych klas pierwszych. Przedmiotem licytacji były pizze z firmy Frigo Logistics, które można było nie tylko kupić, ale i zjeść w klasowym gronie. Pizze do akcji pozyskał pan Artur Krajewski, którego wsparli także rodzice naszych uczniów.  Wspólnymi siłami zebraliśmy 1370 zł.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.

B. Kowalska


2020/2021

Wolontariusz Roku 2020!
10 grudnia 2020 r. w gabinecie Starosty Nakielskiego odbyło się oficjalne wręczenie statuetek dla laureatów konkursu Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego 2020.

Tytuł „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego” ma na celu uhonorowanie dobroczynnej, społecznej działalności osób, które bez względu na wiek i wykształcenie pracują nieodpłatnie na rzecz potrzebujących. Organizatorami Konkursu jest Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią przy współpracy z Fundacją „Salus Homini”.

To już XXI edycja konkursu i ze względu na obecną sytuację w kraju – niezwykle wyjątkowa edycja. Był to czas, w którym pomoc wolontariuszy okazała się szczególnie potrzebna. Doceniając poświęcenie i zaangażowanie wolontariuszy, Kapituła konkursu postanowiła przyznać 13 nagród indywidualnych oraz dwie nagrody zespołowe. 

Tytułem „Wolontariusz Roku Powiatu Nakielskiego” w kategorii indywidualnej nagrodzone zostały także uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie:

  • Monika Kozdęba
  • Dominika Tokarczyk
  • Hanna Marchlewska
  • Gabriela Siuchnińska
  • Svetlana Ashikhmina

Z uwagi na konieczność zachowania warunków bezpieczeństwa sanitarnego, nie było możliwości zorganizowania uroczystej gali, więc statuetki, dyplomy oraz gadżety pamiątkowe wręczono podczas indywidualnych spotkań z wolontariuszami. 


Członkowie Klubu współpracują z Przedszkolem Samorządowym nr 2 Szubinie. W ramach tej współpracy pomagają w opiece nad dziećmi w wieku od 3 do 5 lat. Towarzyszą dzieciom w zabawie, nauce, czytaniu bajek i rysowaniu. Uczestniczą w organizacji przedsięwzięć takich jak: Mikołaj w przedszkolu, dzień sportu dla przedszkolaków czy festyny rodzinne.


Opiekunami Klubu są panie Małgorzata Bielska-Pingot i Bernadeta Kowalska.


 
 

 
 

2019/2020

Wolontariusz Roku 2019

W piątek 13 grudnia 2019r. w nowo otwartym Ośrodku Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku odbyło się przyznanie tytułów Wolontariusz Roku. Wśród wyróżnionych znalazły się uczennice naszej szkoły: Kinga Kantorska, Sandra Ptak i Berenika Woźniak.

Dziewczyny od 3 lat pomagają w Przedszkolu nr 2. Nagrody wręczył starosta nakielski- Tadeusz Sobol oraz przewodnicząca fundacji Salus Homini Dobrosława Jedynak.

B.Kowalska