Sport, strzelnica, samoobrona i robotyka
ROBOTYKA i WIRTUALNA STRZELNICA

Link do zajęć z robotyki https://sites.google.com/loszubin.pl/k-robotyki

  Ćwiczenia-na-strzelnicy-uczniów-klas-prawno-policyjnych


ROK SZKOLNY 2023/2024

Turniej klas policyjnych

W piątek 1 grudnia 2023 w XII LO w Bydgoszczy rozegrano II turniej klas policyjnych pod hasłem „Łączy nas mundur i troska o bezpieczeństwo innych”. W zawodach uczestniczyła reprezentacja klas policyjnych I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie w składzie: Aleksandra Bała, Martyna Krall, Nikola Kowalska, Anna Winkowska, Amelia Lewandowska, Tymon Kubiak, Maciej Sobczak, Krzysztof Świtała, Igor Korecki oraz Albert Pucz. W ramach turnieju rozegrano konkurencje sprawdzające stopień sprawności i wyszkolenia policyjnego w kategoriach: ergometr, strzelanie, tor przeszkód, pierwsza pomoc, techniki samoobrony i musztra. Uczestnicy zawodów musieli też wykazać się wiedzą z zakresu historii policji, prewencji, kryminalistyki i prawa policyjnego. Drużyna naszego liceum stanęła na podium zajmując 3. miejsce. Indywidualnie uhonorowano Macieja Sobczaka za najlepszy wynik na ergometrze. Uczniów do zawodów przygotowali Sebastian Dobosiewicz i Tomasz Kaszewski.
Gratulujemy!

Projekt „Wylogowani z sieci, zalogowani w sport” 

Od kwietnia do października bieżącego roku w naszej szkole odbywały się zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu „Wylogowani z sieci, zalogowani w sport”, który został dofinansowany przez Zarząd Powiatu Nakielskiego. Głównym jego celem było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zmniejszenia czasu spędzonego w sieci, poprzez uczestnictwo w różnych formach aktywności fizycznej.

W pierwszych miesiącach realizacji przedsięwzięcia uczniowie doskonalili umiejętność gry w piłkę siatkową. Na zakończenie tego etapu zorganizowano międzyklasowy turniej siatkówki, który był doskonałą okazją do wykorzystania w praktyce zdobytych umiejętności, doskonalenia pracy zespołowej oraz integracji.

Kolejny etap projektu obejmował zajęcia ogólnorozwojowe z elementami treningu siłowego. Do realizacji tej części projektu zakupiono sprzęt sportowy, m.in. poręcze, hantle, maty, gumy i taśmy treningowe. Uczniowie mieli okazję podnosić swoją sprawność fizyczną podczas zajęć w szkolnej sali gimnastycznej oraz w siłowni MOSiR w Szubinie.

We wrześniu odbyły się zajęcia z piłki nożnej dla dziewcząt. Uczennice biorące udział w zajęciach doskonaliły swoje umiejętności oraz zdobywały wiedzę na temat tej dyscypliny sportu. Zajęcia odbywały się z użyciem sprzętu treningowego wypożyczonego w ramach współpracy z LKS Szubinianka.

Ostatnim etapem projektu były zajęcia promujące tenis stołowy. Dzięki dofinansowaniu zakupiony został nowy stół do tenisa, wykorzystany podczas zajęć i kończącego ten etap szkolnego turnieju. W rozgrywkach wzięło udział 15 uczniów, którzy rozegrali w sumie 27 spotkań. Zmagania uczniów zostały nagrodzone drobnymi upominkami, medalami i nagrodami rzeczowymi.

Projekt „Wylogowani z sieci, zalogowani w sport” był dla uczniów szansą na podniesienie sprawności fizycznej, dzięki uczestnictwu w różnorodnych, zgodnych z własnymi zainteresowaniami, zajęciach sportowych. Młodzież spędzała czas wolny w sposób aktywny, doskonaliła umiejętności techniczne w poszczególnych dyscyplinach, integrowała się podczas treningów oraz doskonaliła sztukę zdrowej rywalizacji podczas rozgrywek. Projekt był zatem doskonałą okazją na wypełnienie wolnego czasu w sposób aktywny i korzystny dla zdrowia.

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

K. Bethke


ROK SZKOLNY 2022/2023

FINAŁ LICEALIADY
26 stycznia w Bydgoszczy rozegrany został finał Licealiady Województwa Kujawsko-Pomorskiego w piłce ręcznej dziewcząt, w którym wzięła udział reprezentacja naszej szkoły w składzie: J. Zwolak, W. Kruszka, M. Hilscher, A. Bała, P. Kwiatkowska, A. Świątkowska, M. Skibińska, N. Nowakowska, M. Branicka, L. Czarnecka. Dziewczęta rozegrały bardzo dobre zawody i ostatecznie zajęły czwarte miejsce wśród szkół ponadpodstawowych w województwie. Kwalifikację do turnieju finałowego nasza drużyna zdobyła po zwycięstwach w mistrzostwach powiatu w Kcynii i w ćwierćfinale wojewódzkim w Tucholi oraz po zajęciu drugiego miejsca w półfinale wojewódzkim, który odbył się w Brodnicy.

Samoobrona z przedstawicielami Policji

Sierżant Kamil Smoliński oraz posterunkowy Mateusz Lunitz z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią kolejny raz gościli na zajęciach samoobrony w klasach prawno-policyjnych. W trakcie zajęć utrwalane były podstawowe elementy kajdankowania oraz posługiwania się pałką typu tonfa.

Samoobrona z WOT

Podczas zajęć praktycznych z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej, podporucznikem Piotrem Kowalczykiem oraz starszym szeregowym Markiem Biernackim, uczniowie klas prawno – policyjnych kolejny raz doskonalili swoją sprawność fizyczną. Sprzęt do zajęć użyczył absolwent naszego liceum, Michał Bartkowiak z Taurus Team Michał Bartkowiak.

Zawody sportowo-obronne klas mundurowych

„Łączy nas mundur i troska o bezpieczeństwo innych” pod takim hasłem został rozegrany turniej, w którym uczestniczyła reprezentacja klas policyjnych naszego liceum. Uczniowie: Julia Tonn, Martyna Jurek, Maria Staroń, Jagoda Stefańska, Aleksandra Bała, Jacek Wypych, Hubert Sikorski, Kamil Tomalczyk, Tymon Kubiak oraz Jędrzej Kalinin rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z całego województwa w siedmiu konkurencjach sprawdzających stopień wyszkolenia policyjnego. Drużyna naszego liceumspisała się bardzo dobrze, czego najlepszym dowodem jest zwycięstwo Aleksandry Bały w części teoretycznej zawodów, która sprawdzała wiedzę z zakresu historii policji, prewencji, kryminalistyki oraz prawa policyjnego.

Gratulujemy!

A. Krajewski, T. Kaszewski

 
Ćwiczenia klas policyjnych
27 października kolejny raz w klasach policyjnych gościli policjanci z KPP w Nakle nad Notecią. Tym razem sierż. Kamil Smoliński oraz sierż. Mateusz Duda przeprowadzili szkolenie w zakresie kajdankowania oraz omiatania pałką służbową tonfa. W czasie zajęć uczniowie mogli też poćwiczyć techniki padania i doskonalić inne elementy samoobrony.
 
 
 

Licealiści poznają budowę różnych jednostek broni
20 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią przeprowadzili w klasach policyjnych zajęcia z zakresu budowy różnych jednostek broni. W czasie zajęć instruktażowych przedstawiono budowę broni krótkiej i długiej, omówiono zasady jej działania. Największe zainteresowanie uczniów wzbudził Mossber oraz ” Kałasznikow „. W zajęciach uczestniczyli także goście z Francji, którzy w minionym tygodniu realizowali w naszej szkole kolejny etap projektu Erasmus+.
Artur Krajewski
 

WCZEŚNIEJ


Olimpus


sport 2019-2020 opis działań


Film-zawody sportowe


Zajęcia samoobrony i technik interwencji


JESZCZE WCZEŚNIEJ

Historia sportu w I LO