Sport i samoobrona

ROK SZKOLNY 2022/2023

FINAŁ LICEALIADY
26 stycznia w Bydgoszczy rozegrany został finał Licealiady Województwa Kujawsko-Pomorskiego w piłce ręcznej dziewcząt, w którym wzięła udział reprezentacja naszej szkoły w składzie: J. Zwolak, W. Kruszka, M. Hilscher, A. Bała, P. Kwiatkowska, A. Świątkowska, M. Skibińska, N. Nowakowska, M. Branicka, L. Czarnecka. Dziewczęta rozegrały bardzo dobre zawody i ostatecznie zajęły czwarte miejsce wśród szkół ponadpodstawowych w województwie. Kwalifikację do turnieju finałowego nasza drużyna zdobyła po zwycięstwach w mistrzostwach powiatu w Kcynii i w ćwierćfinale wojewódzkim w Tucholi oraz po zajęciu drugiego miejsca w półfinale wojewódzkim, który odbył się w Brodnicy.

Samoobrona z przedstawicielami Policji

Sierżant Kamil Smoliński oraz posterunkowy Mateusz Lunitz z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią kolejny raz gościli na zajęciach samoobrony w klasach prawno-policyjnych. W trakcie zajęć utrwalane były podstawowe elementy kajdankowania oraz posługiwania się pałką typu tonfa.

 

 

 

 

Samoobrona z WOT

Podczas zajęć praktycznych z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej, podporucznikem Piotrem Kowalczykiem oraz starszym szeregowym Markiem Biernackim, uczniowie klas prawno – policyjnych kolejny raz doskonalili swoją sprawność fizyczną. Sprzęt do zajęć użyczył absolwent naszego liceum, Michał Bartkowiak z Taurus Team Michał Bartkowiak.

 

 

Zawody sportowo-obronne klas mundurowych

„Łączy nas mundur i troska o bezpieczeństwo innych” pod takim hasłem został rozegrany turniej, w którym uczestniczyła reprezentacja klas policyjnych naszego liceum. Uczniowie: Julia Tonn, Martyna Jurek, Maria Staroń, Jagoda Stefańska, Aleksandra Bała, Jacek Wypych, Hubert Sikorski, Kamil Tomalczyk, Tymon Kubiak oraz Jędrzej Kalinin rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z całego województwa w siedmiu konkurencjach sprawdzających stopień wyszkolenia policyjnego. Drużyna naszego liceumspisała się bardzo dobrze, czego najlepszym dowodem jest zwycięstwo Aleksandry Bały w części teoretycznej zawodów, która sprawdzała wiedzę z zakresu historii policji, prewencji, kryminalistyki oraz prawa policyjnego.

Gratulujemy!

A. Krajewski, T. Kaszewski

 
Ćwiczenia klas policyjnych
27 października kolejny raz w klasach policyjnych gościli policjanci z KPP w Nakle nad Notecią. Tym razem sierż. Kamil Smoliński oraz sierż. Mateusz Duda przeprowadzili szkolenie w zakresie kajdankowania oraz omiatania pałką służbową tonfa. W czasie zajęć uczniowie mogli też poćwiczyć techniki padania i doskonalić inne elementy samoobrony.
 
 
 

Licealiści poznają budowę różnych jednostek broni
20 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią przeprowadzili w klasach policyjnych zajęcia z zakresu budowy różnych jednostek broni. W czasie zajęć instruktażowych przedstawiono budowę broni krótkiej i długiej, omówiono zasady jej działania. Największe zainteresowanie uczniów wzbudził Mossber oraz ” Kałasznikow „. W zajęciach uczestniczyli także goście z Francji, którzy w minionym tygodniu realizowali w naszej szkole kolejny etap projektu Erasmus+.
Artur Krajewski
 

WCZEŚNIEJ


Olimpus


sport 2019-2020 opis działań


Film-zawody sportowe


Zajęcia samoobrony i technik interwencji


JESZCZE WCZEŚNIEJ

Historia sportu w I LO