Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy rozstrzygnięty!

Już po raz kolejny 8. czerwca 2022 roku odbyła się rywalizacja w ramach VIII Edycji Konkursu Pierwszej Pomocy przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu nakielskiego. Nad promowaniem idei udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz nad przebiegiem konkursu czuwali organizatorzy: Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” Kcynia, Szkoła Podstawowa im. bł. Marii Karłowskiej w Dobieszewie, firma Med – Life Damian Garlicki oraz Urząd Miejski w Kcyni.

            Młodzież zgromadzona w sali sportowej w Chwaliszewie została podzielona na trzyosobowe zespoły (po jednym zespole z każdej szkoły) i zmagała się w rozgrywkach dwuetapowych. Najpierw uczniowie rozwiązywali test wiedzy o pierwszej pomocy przedmedycznej. Pytania wykraczały poza zakres wiedzy szkolnej, chwilami odpowiadały poziomowi egzaminu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Każdy uczestnik rozwiązywał test samodzielnie, walcząc tym samym o punkty indywidualne. W tej konkurencji troje uczestników uzyskało identyczną liczbę punktów, ale ostatecznie, po dogrywce, I miejsce zajął Alan Jagodziński, II-Monika Banach, uczniowie naszej szkoły. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy.

Po części testowej odbyły się konkurencje zespołowe, polegające na wykonywaniu poleceń ratowników podczas pełnej symulacji resuscytacji krążeniowo-oddechowej z defibrylatorem, postępowania z rannym w czasie wojny, a także w sytuacji ataku epilepsji . I w tej rywalizacji niepokonana okazała się drużyna naszego liceum – Monika Banach, Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński uzyskali I miejsce. Warto dodać, że wszyscy troje są od trzech lat członkami Drużyny sanitarnej działającej w I LO. Uczniowie z pewnością zapracowali na zwycięstwo, gdyż pod okiem opiekuna zajęć z wielką determinacją zgłębiali tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gratulacje i słowa uznania należą się nie tylko laureatom i wszystkim uczestnikom zawodów, ale także nauczycielom wspierającym młodzież i organizatorom, za promowanie bezcennej idei udzielania pierwszej pomocy.