Biblioteka

kontakt :biblioteka@loszubin.pl

Polecamy nowości znajdujące się w naszej bibliotece:

Katarzyna Puzyńska  „ Więcej czerwieni „

Pani Bukowa „ Weź się ogarnij „

Katarzyna Puzyńska  „ Motylek „

Wojciech Chmielarz „ Osiedle Marzeń „

Katarzyna Archimowicz „ Miłość w Burzanach „

Mariusz Czubaj „ Martwe popołudnie „

Jojo Moyes „ Srebrna Zatoka „

Jacek Piekara „ Świat inkwizytorów – Płomień i krzyż „ Tom 1

Jacek Piekara „ Świat inkwizytorów – Płomień i krzyż „ Tom 2

Jacek Piekara „ Ja, inkwizytor –  Dotyk zła „

Fenny Han „ Do wszystkich chłopców, których kochałam „

Frank Herbert „ Diuna „

Maja Lidia Kossakowska „ Bramy światłości „ t.1, t.2, t.3

Neil Gaiman „ Amerykańscy Bogowie „

Herbert George Wells „ Wojna światów „

Katarzyna Archimowicz „ W kolejce po życie „

Wojeciech Chmielarz „ Przejęcie „

Ryszard Ćwirlej „ Pójdę twoim śladem „

Wojciech Chmielarz „ Podpalacz „

Jacek Piekara „Ja inkwizytor: Bicz boży” – Audiobook

Wojciech Chmielarz „Rewers”

Ryszard Ćwirlej „Milczenie jest srebrem”

Ryszard Ćwirlej „Masz to jak w banku”

Neil Gajman : brytyjski pisarz , scenarzysta i redaktor , autor licznych powieści . opowiadań i komiksów fantasty , science  fiction i grozy.

Amerykańscy Bogowie” Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday , twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój…

 H.G Wells : brytyjski pisarz i biolog. Po napisaniu powieści takich jak Wojna światów, Wehikuł czasu i Wyspa doktora Moreau stał się jednym z pionierów gatunku science fiction.

„Wojna światów” Klasyczna powieść science fiction, pierwotnie wydana pod koniec XIX wieku, tutaj we współczesnym tłumaczeniu i z licznymi ilustracjami. Kilkakrotnie ekranizowana (m.in. przez Stevena Spielberga), a w roku 1938 przerobiona przez Orsona Wellesa na słuchowisko radiowe, którego emisja przeszła do historii. Czytana po latach okazuje się dziełem profetycznym, stanowiącym swoistą zapowiedź XX-wiecznych wojen światowych.

Katarzyna Puzyńska: polska pisarka. Autorka serii kryminałów o fikcyjnej wsi Lipowo położonej niedaleko Brodnicy. Z wykształcenia jest psychologiem. Zanim zajęła się pisaniem, pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii

„Więcej czerwieni” to dziesiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.

Ryszard Ćwirlej: polski dziennikarz telewizyjny i pisarz

„Pójdę twoim śladem”  to czwarta część niezwykle popularnego i nagradzanego cyklu kryminałów, której bohaterem jest komisarz Antoni Fischer. Tym razem Ryszard Ćwirlej odsłania przed czytelnikami tajemnicę pierwszego śledztwa prowadzonego przez poznańskiego policjanta.

Wojciech Chmielarz: polski pisarz i dziennikarz. Autor książek z cyklu Jakub Mortka, publikował między innymi dla „Pulsu Biznesu”, „Polityki” czy „Nowej Fantastyki”. W 2013 oraz w 2014 nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru, w 2015 został jej laureatem za powieść Przejęcie

„Przejęcie” Środek upalnego lata, Kolumbia. Grupa Polaków wybranych do reklamy Coca-Coli spędza wakacje życia w luksusowym hotelu nad oceanem. Ale kiedy beztroscy turyści dostaną od Kolumbijczyków propozycję nie do odrzucenia, raj zmieni się w piekło. I nie wszyscy wrócą z tej podróży…

Sobota nad ranem, w Warszawie wstaje świt. Słychać śpiew ptaków i szum rzeki. Z mostu Gdańskiego zwisa ciało mężczyzny – rozpruty brzuch, ręce skrępowane na plecach, a w ustach orzeszek ziemny. W skorupce. W dynamicznej, pełnej napięcia i zaskakujących zwrotów akcji powieści z dobrze już znanym komisarzem Jakubem Mortką w roli głównej Wojciech Chmielarz potwierdza, że jest jednym z najlepszych autorów kryminałów młodego pokolenia.

Osiedle marzeń” Jedno z eleganckich zamkniętych osiedli w Warszawie, mały raj na ziemi, o jakim marzy co drugi Polak, budzi się ze snu. Ten dzień sprawi, że nic już nie będzie takie samo. Śmierć studentki, której zwłoki nad ranem znajduje ochroniarz, da początek serii zaskakujących wydarzeń. Życie mieszkańców przybierze dramatyczny obrót, a raj zmieni się w piekło. W tym miejscu, jak w Polsce w miniaturze, spotkają się polityka i mafia, seks i narkotyki, ambicje i aspiracje, tajemnice i marzenia, które czasem bywają zabójcze.

Komisarz Jakub Mortka wraca, by rozwikłać kolejną zagadkę. U jego boku stanie aspirantka Suchocka, która sama ma w zanadrzu kilka tajemnic…

  


Regulamin biblioteki

Pobierz


Uwolnij książkę

pobierz


Noc bibliotek

pobierz


CZYTAJ PL- kolejny raz nasza szkoła wzięła udział ogólnopolskiej akcji  promującej czytelnictwo!

1000 szkół w całej Polsce bierze udział w Czytaj PL – jednej z największych na świecie akcji promujących czytelnictwo. „Upoluj swoją książkę” wychodzi naprzeciw wymaganiom młodych ludzi i udostępnia internetową wypożyczalnię e-booków. Wszystko dzięki jednej aplikacji i jednemu kodowi. Wystarczy smartfon. Plakaty z udostępnionym kodem QR znajdują się na korytarzach szkoły. Wystarczy zeskanować kod i uzyskać dostęp do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć takie hity, jak „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej, kryminały Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza, „Okruch” Anny Ficner-Ogonowskiej, czy wreszcie pierwszy tom kultowych „Zwiadowców” Johna Flanagana.
W 2018 roku akcja jest obecna aż w 25 miastach Polski, a także w 1000 szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju. Po raz drugi akcja przekracza też na taką skalę granice państw – jej plakaty trafiły do 10 Miast Literatury UNESCO na całym świecie! Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków.  Honorowy Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja Czytaj PL jest od początku realizowana jako element programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.