Erasmus+ QR codes

 


QR codes- English version


WYNIKI KONKURSU NA LOGO PROJEKTU

                                                                                     16.02. 2019

Spośród czterech propozycji (po jednym z każdego kraju) uczniowie szkół partnerskich wybrali logo rumuńskie. Gratulacje!

 

             

  

 

 

 

 

 

 

 

SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

                                                                               11 stycznia 2019 

W związku z zakupieniem przez szkołę  iPadów  nauczyciele odbyli szkolenie na którym zapoznali się z funkcjami  iPadów i możliwościami jakie stwarza aplikacja Klasa. Polega ona na zarządzaniu pracą uczniów za pomocą pracowni online. Szkolenie przeprowadziła  firma Cortland, specjalizująca się we wdrażaniu rozwiązań Apple dla edukacji. Sprzęt został zakupiony ze środków przeznaczonych na realizację projektu „The mystery lies in QRs-coding and decoding in education.

 

 

 

 

 

 

 

PIERWSZE QR  KODY

                                                                                           10.12.2018

Od października 2018 roku  nauczyciele wdrażają metodę kodów QR  na lekcjach. Uczniowie umieją już nie tylko odczytywać kody ale również generować własne za pomocą  dostępnych generatorów. Pierwsze lekcje oparte na kodach odbyły się na lekcjach przyrody, geografii i języków obcych. Przed wprowadzeniem metody na zajęciach, nauczyciele odbyli tygodniowe szkolenie na platformie etwinning pt: „Tydzień z Plickers i kodami QR”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONKURS NA LOGO PROJEKTU

                                                                                            22.11.2019

Wykaż się pomysłowością i stwórz logo  projektu. Pamiętaj, że logo jest symbolem, skrótem myślowym. Powinien być rozpoznawalnym  i czytelnym znakiem, które łatwo można zapamiętać i odtworzyć.

Wymagana jest  forma elektroniczna loga. Termin dostarczenia prac: 31 stycznia 2019 roku.
Międzynarodowe jury nauczycieli wybierze zwycięzcę.
Logo powinno zawierać:
– tytuł projektu w języku angielskim
– logo programu Erasmus+
–  treści i obrazy nie naruszające praw autorskich

 

 

REGULAMIN UCZESTNICTWA UCZNIÓW W PROJEKCIE

                                                                                            22.11.2018

Regulamin rekrutacji uczniów Erasmus+ QR

 

 

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

    19-21 listopada 2018   

  W dniach 19-21 listopada 2018 roku gościliśmy w szkole nauczycieli z Macedonii, Rumunii i Turcji. Zagraniczni goście brali udział w szkoleniu dotyczącym stosowania kodów QR oraz Aurasmy- narzędzi, którym poświęcony jest projekt: „The mystery lies in QRs-coding and decoding in education”.
Nauczyciele zostali powitani przez p. dyrektor oraz oprowadzeni po szkole przez uczennice klas I i II, następnie teatr szkolny wystawił scenkę rodzajową w języku angielskim. Po szkoleniu nauczyciele omawiali cele i działania projektowe oraz metody jego wdrażania i upowszechniania. Goście mieli również okazję zwiedzić Bydgoszcz i Toruń. W Bydgoszczy obejrzeli galerię obrazów Leona Wyczółkowskiego, malarza związanego z tym miastem. W Żywym Muzeum Piernika w Toruniu zapoznali się ze staropolską metodą pieczenia pierników.
Najbliższe spotkanie partnerów odbędzie się w Turcji w marcu 2019 roku. Przed wyjazdem uczniowie komunikować się będą na platformie Twinspace.

21.11.2018.

                                                                           

ROZPOCZĘCIE PROJEKTU

1.10.2018

W październiku 2018 roku  rozpoczęliśmy projekt pt.: „The mystery lies in QRs: coding and decoding in education.” To kolejny  projekt naszego liceum oparty na technologii komputerowej. Poprzedni dotyczył tworzenia filmów edukacyjnych za pomocą różnych narzędzi internetowych. Kody QR są kontynuacją przygody z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. W projekcie biorą udział:

I Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego
Szubin, Poland (koordynator)

Liceul Tehnologic “Edmond Nicolau”
Braila, Rumunia

SOU Gimnazija Koco Racin
Veles, Macedonia

Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi
Biga, Turcja