Szachy i warcaby

ROK 2022


XIX Warcabowe Mistrzostwa I LO Szubin

W piątek, 27 stycznia, na portalu Lidraughts odbyły się XIX Warcabowe Mistrzostwa I LO Szubin z udziałem warcabistów I LO w Szubinie, SP w Królikowie, ale także graczy z Holandii, MLKS Krajny Sępólno Krajeńskie i MDK 1 w Bydgoszczy. Na listach startowych znalazło się 27 zawodników, a zwyciężył Dawid Gotowski – wielokrotny medalista mistrzostw świata i mistrzostw Polski juniorów. Wyniki pierwszej dziesiątki przedstawiały się następująco: I miejsce Dawid Gotowski (MDK 1 Bydgoszcz), II miejsce Porter Richardson (Holandia), III miejsce Aleksandra Bała (I LO Szubin), IV miejsce Stanisław Terlecki (SP Królikowo), V miejsce Piotr Szybowicz (I LO Szubin), VI miejsce Julia Tonn (I LO Szubin), VII miejsce Adam Wojas (MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie), VIII miejsce Daniel Lubawy (SP Królikowo), IX miejsce Jacek Wypych (I LO Szubin), X miejsce Kacper Kamyszek (I LO Szubin).

Dane techniczne turnieju: warcaby klasyczne (64), system arena, tempo – 3 minuty na uczestnika, czas gry – 30 minut.


Warcabowe sukcesy naszych uczennic!
W sobotę, 27 listopada, w Szubińskim Domu Kultury odbyły się VI Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych. Turniej rozegrano jako imprezę towarzyszącą XIX Mistrzostwom Polski w Grze Aktywnej w Warcabach Klasycznych. II miejsce w grupie juniorek do lat 16 wywalczyła Maria Staroń, III miejsce zdobyła Aleksandra Lindobeja, IV –  Weronika Winiecka, a na V miejscu uplasowała się Amelia Wojtkiewicz.


Julia najlepsza!
W dniach 19-20 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy odbył się turniej szachowy NITRO-CHEM Turniej Talentów. W zawodach tryumfowała uczennica klasy 4c Julia Rocławska. Na listach startowych znalazło się 48 uczestników, co nie przeszkodziło Julii zająć I miejsca z dorobkiem 6 punktów z 7 partii (5 wygranych, 2 remisy, 0 przegranych). Mieszkanka Kcyni wróciła do domu z nowym rowerem, który był główną nagrodą bydgoskiej imprezy. II miejsce wywalczył Łukasz Szymański (Bydgoszcz) – 5,5 punktu, a na III miejscu uplasował się Kamil Semrau (MKS EMDEK Bydgoszcz) – 5,5 punktu. W turnieju rywalizowali adepci królewskiej gry reprezentujący następujące kluby i miejscowości: AZS UMK Toruń, MKS EMDEK Bydgoszcz, UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz, KS Royal Chess Bydgoszcz, BKS Chemik Bydgoszcz, MCK Aleksandrów Kujawski, UKS Szachy Osielsko, MKSz-W Pat Miejska Górka, Brzostowo, Świnoujście, Miasteczko Krajeńskie, Szubin i Grudziądz. Dane techniczne zawodów: system szwajcarski, 7 rund, tempo – 60 minut na uczestnika.

Gratulujemy!


Historyczne i prestiżowe zwycięstwo w zawodach szachowych odnieśli uczniowie naszej szkoły. 14 listopada Sergiusz Braniewicz, Alan Jagodziński, Olaf Jagodziński i Julia Rocławska stanęli na najwyższym stopniu podium Szachowych Drużynowych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego Szkół Ponadpodstawowych. Młodzi adepci królewskiej gry wygrali wszystkie swoje mecze i już na rundę przed końcem zawodów zapewnili sobie zwycięstwo. Indywidualnie także nie mieli sobie równych, bo najlepszymi szachistami turnieju okazali się Olaf Jagodziński, Julia Rocławska i Alan Jagodziński .

W zawodach startowało 11 drużyn wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, tempem 15 minut na zawodnika, na dystansie 7 rund.

Opiekunem drużyny był pan Piotr Szybowicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


ROK 2020

Promocja klubu szachowo – warcabowego symulanta

Promocja klubu szachowo – warcabowego film

Relacje z zawodów szachowo-warcabowych Julii Rocławskiej


 

ROK 2019

ROK 2019- działania


ROK 2018


ROK 2017

Historia klubu