Erasmus+ Akredytacja

Nasi uczniowie w Parlamencie Europejskim

W dniach 21-22 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w mobilności Erasmus+ do Strasbourga we Francji wraz z hiszpańską szkołą partnerską z Orihueli. Celem wizyty było zapoznanie się z działalnością instytucji Unii Europejskiej. Uczniowie zwiedzili siedzibę Parlamentu Europejskiego, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i Rady Europy. Tematem przewodnim była Europejska Konwencja Praw Człowieka. Uczestnicy spotkali się z włoskim eurodeputowanym Pietro Bartolo, lekarzem z Lampedusy, który uratował tysiące uchodźcòw. Jego działania posłużyły jako scenariusze kilku filmòw. Odbyło się też spotkanie z sekretarzem komisarza ds uchodźcòw, Stefano Montanari, który odpowiadał na pytania uczestnikòw. Na koniec uczniowie odwiedzili obóz koncentracyjny Strutthof. Była to gorzka refleksja, do czego doprowadza pogwałcenie praw człowieka.

Kolejny projekt Erasmus w szubińskim liceum

W ostatnim tygodniu października w murach Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie gościła dziesięcioosobowa grupa uczniów z Belgii wraz z opiekunami. Wizyta związana była z realizowanym w szkole projektem Erasmus+ 2023-1-PL01-KA121-SCH-000134223. Uczestnicy mobilności, wspólnie z  uczniami liceum, wzięli udział w warsztatach artystycznych i ekologicznych, prowadzonych przez nauczycieli liceum.  Młodzież z  „Wyspiańskiego” przygotowała dla zagranicznych gości escape room. Wiele radości wzbudziły zajęcia taneczne z nauczycielem wychowania fizycznego.  Podczas wycieczek do Malborka i Torunia goście zapoznali się z polską kulturą i tradycjami. Następny etap projektu to wizyta naszych uczniów w belgijskiej szkole w Tessenderlo w marcu 2024 roku.


Erasmus+Mobilność nauczycieli

Nauczyciele naszej szkoły doskonalili swoje umiejętności językowe i poznawali nowe aplikacji, które wzbogacą i uatrakcyjnią proces nauczania oraz zwiększą motywację uczniów do nauki. Wśród nich były kursy:

-ICTs, WEB APPLICATION, SOCIAL NETWORKS AND ONLINE TOOLS COURSE, ICELAND 16-22 lipca 2023 roku
-Managing a Diverse Classroom: Facing Upcoming Challenges Tenerife 3-7 lipca 2023
– Kursy językowe prowadzone przez Teacher Academy Ireland Limited w Dublinie 6-13 sierpnia 2023 .