Samorząd uczniowski

ROK SZKOLNY 2023/2024

We wrześniu odbyło się głosowanie do Samorządu Uczniowskiego, który jest przedstawicielem i głosem wszystkich uczniów naszej szkoły. W głosowaniu wzięło udział 272 uczniów.

Decyzją głosujących w roku szkolnym 2023/2024 funkcję przewodniczącej będzie pełnić Wiktoria Kowalska, a jej zastępcą będzie Igor Konieczka. Skarbnikiem została Zuzanna Lizak, natomiast Sekretarzem Katarzyna Szymczak.
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest p. Edyta Klawińska

Działania podejmowane przez samorząd:

6 grudnia Święty Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedził nasze liceum i wszystkich uczniów obdarował słodyczami. Z okazji mikołajek uczniowie naszej szkoły mieli też okazję odwiedzić przygotowany przez koleżanki i kolegów z licealnego Klubu Wolontariusza jarmark świąteczny, na którym czekała na nich zimowa herbata oraz kartki i ozdoby świąteczne. Cała społeczność uczniowska wzięła również udział w przygotowanej przez Samorząd Uczniowski mikołajkowej imprezie, w trakcie której nie tylko tańczono, ale również rywalizowano w turniejach tenisa stołowego i szachowym.

13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Podczas dużej przerwy przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaprosili pracowników szkoły do auli, gdzie w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli im życzenia i wręczyli kwiaty. Jako niespodziankę zaprezentowano filmik z życzeniami od uczniów i nauczycieli oraz przedstawiono wyniki plebiscytu przygotowanego przez Samorząd specjalnie na tę okazję.
W drugiej części uroczystości pani wicedyrektor Beata Kaźmierczak podziękowała wszystkim pracownikom za pracę i trud włożony w rozwój uczniów i szkoły oraz wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły, które w tym roku otrzymali: p. Magdalena Piekarska, p. Arleta Marchlewska, p. Magdalena Szymczak, p. Aurelia Kasprzak, p. Joanna Biernacka- Kozerewicz, p. Mariusz Beczyński oraz pracownicy administracji i obsługi.
Tego samego dnia w Starostwie Powiatowym w Nakle nad Notecią p. dyrektor Elżbieta Kłosowska – Hilscher i p. Ewa Mieczkowska- Szczekot otrzymały nagrody Starosty Powiatu Nakielskiego.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Po zakończonej uroczystości odbył się wyjątkowy mecz siatkówki, w którym uczniowie rywalizowali z nauczycielami. Mecz wywołał ogromne emocje.


ROK SZKOLNY 2022/2023

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie

28 października 2022 r. odbyły się w naszej szkole  wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie. Rada działać będzie przy Urzędzie Miejskim w Szubinie jako reprezentacja młodzieży uczącej się we wszystkich szkołach działających na terenie gminy. Jej kadencja trwać będzie dwa lata.

Wybory przygotowane zostały przez Samorząd Uczniowski i poprzedzone były kampanią wyborczą, w której kandydaci do Młodzieżowej Rady Miejskiej prezentowali swój program działań.

Komisja wyborcza w składzie: Zofia Fojucik, Klaudiusz Wąsik, Jedrzej Kmieć,  p. Ewelina Kapsa – opiekun SU oraz p. Katarzyna Twardowska – radna miasta i gminy Szubin, po przeliczeniu głosów oddanych w tajnym głosowaniu, ogłosiła, iż spośród pięciorga zgłoszonych z naszej szkoły kandydatów, mandat radnego otrzymały Marcelina Lidmann i Olga Wiśniewska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz młodzieży naszej gminy!

E.Kapsa

Mamy nowy Samorząd!
19 i 20 września przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok 2022/2023. Swoje kandydatury zgłosiło sześcioro uczniów: Katarzyna Szymczak, Wiktoria Kowalska, Jędrzej Kmieć, Marcelina Lidmann, Mateusz Dziewulak i Aleksandra Bała.
Skład nowo wybranego Samorządu:
Przewodnicząca: Marcelina Lidmann
Zastępczyni Przewodniczącej: Aleksandra Bała
Skarbnik: Mateusz Dziewulak
Sekretarz: Jędrzej Kmieć
Gratulacje dla zwycięzców, a pozostałym kandydatom dziękujemy i zapraszamy do udziału w wyborach w przyszłym roku.


Regulamin samorządu

REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO