II miejsce Julii Rocławskiej w Finlandii

Klub Chess Galaxy z Finlandii zorganizował kolejne zawody dla adeptów królewskiej gry. 12 sierpnia w turnieju szachowym Suomi C II miejsce wywalczyła Julia Rocławska. Tryumfował Ahmad Saturn z Indonezji. Wszystko wskazuje na to, iż w najbliższym czasie reprezentantka I LO w Szubinie będzie częściej pojawiać się na podium. W turnieju rozgrywanym systemem szwajcarskim grano na dystansie 6 rund, tempem szachów błyskawicznych – 5 minut plus 3 sekundy na ruch dla uczestnika. 7 sierpnia w turnieju szachowym Suomi Open wystąpił przedstawiciel I LO w Szubinie Konrad Hilscher, który uplasował się na V pozycji. I miejsce zdobył Edgar Sarojan z Rosji. W tej imprezie grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 7 rund, tempem szachów błyskawicznych – 5 minut plus 3 sekundy na ruch dla uczestnika. Chess Galaxy to kolejny klub, w którym regularnie trenują zawodnicy I LO i notują regularne postępy.