IV Mistrzostwa I LO Szubin w Warcabach Stupolowych

9 sierpnia odbyły się IV Mistrzostwa I LO Szubin w Warcabach Stupolowych. Zawody miały charakter open i tym samym startowali gracze z całego świata. Po raz pierwszy w historii tego typu rozgrywek gracze szubińskich klubów zajęli pierwszych pięć miejsc. Turniej przeprowadzono tempem super błyskawicznym bullet – 1 minuta na partię na uczestnika. Od pewnego czasu specjalistą w tej dziedzinie sportów umysłowych jest Kacper Białecki (SP 1 Szubin / I LO Szubin), który tryumfował w imprezie. Kacper zgromadził 64 punkty (25 rozegranych partii, 76 % wygranych, bilans +19=0-6). Na drugiej pozycji uplasował się Piotr Szybowicz (I LO Szubin / SzDK Szubin / MDK 1 Bydgoszcz) – 58 punktów (25 rozegranych partii, 80 % wygranych, bilans +20=0-5), a III lokatę wywalczył Olaf Jagodziński (I LO Szubin) – 44 punkty (31 rozegranych partii, 23 % berserków, 45 % wygranych, bilans +14=1-16). Pozostałe miejsca czołowych warcabistów gminy Szubin przedstawiają się następująco: IV miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin), V miejsce Kamil Białecki (SP 1 Szubin / I LO Szubin), XIV miejsce Filip Czerwiński (SP 2 Szubin / SzDK Szubin), XV miejsce Adam Jagodziński (I LO Szubin). Turniej rozegrano w czasie 1 godziny z wykorzystaniem systemu Arena, który polega na doliczaniu podwójnych punktów za serie wygranych pod rząd. Nie ma poszczególnych rund, a przeciwnicy są kojarzeni automatycznie po zakończeniu partii. Zwiększa to atrakcyjność zawodów i pozwala na stosowanie indywidualnych strategii.