Julia Rocławska ponownie na podium

Kujawsko – Pomorski Związek Szachowy zorganizował w sobotę 20 marca XXX Turniej Szachowy „Nocne Granie” z udziałem zawodników z Polski i Ukrainy. Ciekawostką był debiutancki występ czwórki szubinian: Miłosza Guzińskiego, Michała Białeckiego, Kacpra Białeckiego i Kamila Białeckiego. Dwaj ostatni z wymienionych to nasi czołowi warcabiści. Turniej odbył się w dwóch klasyfikacjach: A – rankingi od 1600) i B – rankingi do 1600. I miejsce w ogólnej klasyfikacji wywalczył Przemysław Szmidt(KS Royal Chess Bydgoszcz). II miejsce zdobył Piotr Szybowicz (I LO Szubin / UKS Szachowa Dwójka Szubin), który na kilka miesięcy ligowych zmienił barwy klubowe i obecnie reprezentuje BKS Chemik Bydgoszcz. III miejsce zajął Aleksander Polak (BKS Chemik Bydgoszcz). Na IV pozycji uplasował się Przemysław Chudzik (UKS Szachowa Dwójka Szubin), a na V miejscu zakończył zmagania prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski (BKS Chemik Bydgoszcz). W grupie B pięć pierwszych lokat opanowali miejscowi szachiści: I miejsce (VIII miejsce w klasyfikacji ogólnej) Julia Rocławska (I LO Szubin), II miejsce Kamil Białecki (SP 1 Szubin), III miejsce Kacper Białecki (SP 1 Szubin). Poziom gry braci Białeckich zdradzał intensywne przygotowania do turnieju i ogromne doświadczenie zdobyte na imprezach warcabowych, które rozgrywane są na podobnych zasadach. IV miejsce zajął Miłosz Guziński (I LO Szubin), a V miejsce zdobył Michał Białecki (Szubin). Dane techniczne zawodów: system Arena, tempo błyskawiczne 3+0, czas gry – 45 minut.