Kolejne osiągnięcie warcabistów szubińskiego I LO

25 kwietnia odbyła się kolejna runda ligi światowej w warcabach stupolowych – III Mega Team Battle z udziałem zespołów z całego świata. Zawody zakończyły się sukcesem klubów z województwa kujawsko – pomorskiego, które zdominowały podium. Miejscowe drużyny charakteryzują się w tych rozgrywkach większymi zdolnościami mobilizacyjnymi i wystawiają pełniejsze składy. W turnieju III Mega Team Battle tryumfowała drużyna LZS Senet Janikowo, II miejsce wywalczyli gracze MDK 1 Bydgoszcz, a III miejsce zdobył zespół I LO Szubin (Kamil Białecki – lider szubińskiego zespołu, Kacper Białecki, Piotr Szybowicz, Porter Richardson, Julia Rocławska).

Pierwsza dziesiątka III Mega Team Battle – I miejsce LZS Senet Janikowo (Polska), II miejsce MDK 1 Bydgoszcz (Polska), III miejsce I LO Szubin (Polska), IV miejsce Anonymous Team (Świat), V miejsce NLP (Nowosybirsk Rosja), VI miejsce Russia (Rosja), VII miejsce Schaakdammers (Holandia), VIII miejsce General Draughts Team (Świat), IX miejsce Belarus Team (Białoruś), X miejsce Correspondence Frisian League (Świat). Dane techniczne turnieju: system Arena, tempo błyskawiczne 3+2 na uczestnika, czas gry – 2 godziny.

24 kwietnia w klubie Łowicka Wieża odbył się turniej szachów błyskawicznych GrantON Blitz Online z udziałem 40 zawodników. Swoją dominację potwierdził Mateusz Brzozowski (UKS Pałac Nieborów), który zwyciężył w klasyfikacji open. Tuż za nim uplasował się Vazgen Bagdasaryan (LogIN Skierniewice), a na najniższym stopniu podium stanął Błażej Czyżak (GOK Zduny). W kategorii kobiet I miejsce wywalczyła Julia Rocławska (I LO Szubin), II miejsce zdobyła Maja Wysocka (UKS Jedynka Łowicz), a III miejsce zajęła Małgorzata Karolak (UKS Jedynka Łowicz).

Arabski klub Arab World Team zorganizował turniej szachowy ارينا العرب Arena, w którym wystąpili uczniowie I LO w Szubinie. Stowarzyszenie zrzesza 3858 mieszkańców wszystkich krajów arabskich. W zawodach obowiązywał system Arena, grano tempem super błyskawicznym bullet 2+1 w czasie 80 minut. II miejsce wywalczył Olaf Jagodziński, a na XIII miejscu uplasowała się Julia Rocławska.