Kolejne potyczki szachowe

Szachiści I LO w Szubinie regularnie trenują w klubie Chess Galaxy w Finlandii. Klub organizuje cykliczne turnieje szachowe, z których korzystają goście z Polski. W minionym miesiącu zawodnicy szubińskiej placówki wywalczyli dwa medale. 28 października w turnieju Chess Galaxy Suomi C (system szwajcarski, tempo szachów błyskawicznych 5+3, 6 rund)
III miejsce zajął Konrad Hilscher (4 punkty, bilans +4=0-2).
Na IV miejscu uplasowała się Julia Rocławska (3,5 punktu, bilans +2=3-1). 13 października w turnieju Chess Galaxy Suomi D (system szwajcarski, tempo szachów błyskawicznych 5+3, 6 rund) II miejsce zdobyła Julia Rocławska (5,5 punktu, bilans +5=1-0).
Dodatkowo Julia  wywalczyła jeden z najwyższych w swojej karierze ranking uzyskany z turnieju – 1576 punktów. Jeśli dalej będzie tak intensywnie trenować, ma szansę bardzo szybko, stać się najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii królewskiej gry w Szubinie. W tej kategorii prym wiedzie szachistka UKS Szachowej Dwójki Szubin – Anna Marciniak z Rozpętka (gmina Kcynia).