Szubińscy warcabiści nie odpoczywają

W minionym tygodniu warcabiści gminy Szubin wystąpili w czterech cyklicznych bydgoskich turniejach warcabów stupolowych. Grano przy wykorzystaniu systemu Arena, tempem błyskawicznym 5+2 w czasie 100 minut.

13 lipca w Bydgoszczy odbył się 105 Turniej Warcabów Stupolowych 100 X 100 Lidraughts MDK1. Impreza ma charakter open i cieszy się zainteresowaniem warcabistów ze wszystkich kontynentów. Tym razem na listach startowych pojawili się przedstawiciele Polski, Holandii, Francji, Brazylii, Dominikany, Mayotte i Gabonu. I miejsce wywalczył Franciszek Szumera (LKS Grom Złota Dama Poczesna). Ponownie miłą niespodziankę sprawili szubińscy i bydgoscy juniorzy, którzy nie przestraszyli się starcia z zawodnikami z rankingami międzynarodowymi. Miejsca warcabistów z Pomorza i Kujaw przedstawiają się następująco:
VI miejsce Kamil Białecki (SP 1 Szubin / I LO Szubin),
VII miejsce Kacper Białecki (SP 1 Szubin / I LO Szubin),
VIII miejsce Filip Gotowski (MDK 1 Bydgoszcz / Unisław),
IX miejsce Dawid Gotowski (MDK 1 Bydgoszcz / Unisław),
X miejsce Alan Ufnal (SP 1 Szubin / I LO Szubin / SzDK Szubin),
XVI miejsce Sandra Ufnal (SP 1 Szubin / I LO Szubin / SzDK Szubin).

15 lipca w 106 Turniej Warcabów Stupolowych 100 X 100 Lidraughts MDK 1 najlepszym zawodnikiem z województwa kujawsko – pomorskiego okazał się Piotr Szybowicz (I LO Szubin / MDK 1 Bydgoszcz / SzDK Szubin), który uplasował się na VI pozycji. Miejsca w czołówce zawodów zajęli także: VII miejsce Kamil Białecki (SP 1 Szubin / I LO Szubin), VIII miejsce Alan Jagodziński (SP 1 Szubin / I LO Szubin / SzDK Szubin), X miejsce Kacper Białecki (SP 1 Szubin / I LO Szubin), XI miejsce Sebastian Król (SP Rynarzewo / SzDK Szubin), XIII miejsce Sandra Ufnal (SP 1 Szubin / I LO Szubin / SzDK Szubin). Na turnieju pojawili się przedstawiciele takich krajów jak: Mongolia, Mayotte, Holandia, Polska i Białoruś.

17 lipca na listach startowych 107 Turnieju Warcabów Stupolowych 100 X 100 Lidraughts MDK 1 znaleźli się warcabiści z Holandii, Belgii, Mayotte i Polski. Ponownie nie zawiedli zawodnicy z Bydgoszczy i Szubina. I miejsce wywalczył Piotr Szybowicz (I LO Szubin / SzDK Szubin / MDK 1 Bydgoszcz) z dorobkiem 19 punktów. Na II miejscu uplasował się Oskar Dudka (MDK 1 Bydgoszcz) z wynikiem 16 punktów. Czołowe miejsca graczy z gminy Szubin przedstawiają się następująco: V miejsce Wanda Makowiecka (Królikowo / I LO Szubin), VII miejsce Kacper Białecki (SP 1 Szubin / I LO Szubin), VIII miejsce Kamil Białecki (SP 1 Szubin / I LO Szubin), IX miejsce Alan Ufnal (SP 1 Szubin / SzDK Szubin / I LO Szubin).Jeszcze przed kilkoma miesiącami w Bydgoszczy i Szubinie nie organizowaliśmy rozgrywek typu open z uwagi na odległe miejsca juniorów. Od pewnego czasu młodzi zawodnicy z powodzeniem nawiązują walkę w międzynarodowych imprezach, co oznacza potwierdzenie reguły, iż trening czyni mistrza.

19 lipca 108 Turniej Warcabów Stupolowych 100 X 100 Lidraughts MDK 1 zgromadził na starcie warcabistów z Polski, Ukrainy, Mongolii i Nigerii. IV miejsce zajął Oskar Dudka (MDK 1 Bydgoszcz) i tym samym został najlepszym zawodnikiem z naszego regionu. Kolejne miejsca czołowych miejscowych graczy przedstawiały się następująco: V miejsce Wanda Makowiecka (Królikowo / I LO Szubin), VII miejsce Kacper Białecki (SP 1 Szubin / I LO Szubin), XIII miejsce Alan Ufnal (SP 1 Szubin / SzDK Szubin / I LO Szubin).