Kolejny start szubińskich szachistów w państwie afrykańskim

Afrykańskie Maroko to kolejne państwo, w którym startują zawodnicy drużyny I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie. 22 czerwca klub فئات فرسان الإسماعيلية للشطرنج – Club Foursane Ismailia des Echecs Meknes zorganizował turniej szachowy دوري بطل الأسبوع الشبيهي Stowarzyszenie prowadzi działalność w marokańskim mieście Meknes. IV miejsce wywalczył Adam Jagodziński – 6 punktów (bilans +5=2-0), IX miejsce zajął Konrad Hilscher – 5 punktów (bilans +5=0-4), a na X miejscu uplasowała się Julia Rocławska – 4,5 punktu (bilans +4=1-2). Co ciekawe Adam Jagodziński i Julia Rocławska zagrali jedynie 7 rund. Turniej odbył się przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 9 rund z czasem szachów błyskawicznych 5+3. Takie atrakcyjne imprezy zachęcają do kolejnych startów i walki o podium.