Turniej Warcabów Stupolowych

18 marca 1921 roku podpisano w Rydze traktat kończący wojnę polsko-bolszewicką z ustaleniem przebiegu granic między tymi państwami. W setną rocznicę tamtych wydarzeń pod patronatem Szubińskiego Domu Kultury i I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbył się cykl turniejów warcabów stupolowych. 14 marca na portalu Lidraughts spotkali się czołowi zawodnicy województwa kujawsko – pomorskiego oraz goście z Holandii i Ukrainy.

1) XIV Turniej Warcabów Stupolowych Lidraughts UltraBullet Szubin Open „100 Rocznica – Traktat Ryski 1921-2021”. UltraBullet to warcaby z ekstremalnym tempem – 15 sekund na rozegranie całej partii. To także specjalność szubińskich juniorów. Zawody odbyły się na światowym poziomie, a tryumfował Cas Schaapveld z Holandii (5 miejsce na światowej liście rankingowej UltraBullet Lidraughts). II miejsce wywalczyła Emilia Lepak – UKS SW Jeziorany / MDK 1 Bydgoszcz (30 miejsce na światowej liście rankingowej UltraBullet Lidraughts), a na III miejscu uplasował się Alan Ufnal – SP 1 Szubin (19 miejsce na światowej liście rankingowej Lidraughts). IV miejsce zajął Kamil Białecki – SP 1 Szubin (22 miejsce na światowej liście rankingowej UltraBullet Lidraughts). Największą niespodzianką okazała się V lokata Julii Rocławskiej – I LO Szubin, która w tej odmianie warcabów nie zajmowała jeszcze czołowych pozycji. VII miejsce zdobył Kacper Białecki – SP 1 Szubin (13 miejsce na światowej liście rankingowej UltraBullet Lidraughts). Dane techniczne turnieju: system Arena, tempo gry – 15 sekund na uczestnika, czas gry – 20 minut.

2) XIV Turniej Warcabów Stupolowych Lidraughts Bullet Szubin Open „100 Rocznica – Traktat Ryski 1921-2021”. Zawody rozegrano tempem Bullet, gdzie uczestnik dysponuje czasem 1 minuty na rozegranie całego pojedynku. Miejsca na podium wywalczyli: I miejsce Mateusz Narloch (Laskowice), II miejsce Kacper Białecki (SP 1 Szubin), III miejsce Emilia Lepak (UKS SW Jeziorany / MDK 1 Bydgoszcz). W pierwszej dziesiątce uplasowali się także: IV miejsce Kamil Białecki (SP 1 Szubin), VII miejsce Alan Ufnal (SP 1 Szubin), VIII miejsce Julia Rocławska (I LO Szubin). Dane techniczne turnieju: system Arena, tempo gry – 1 minuta na uczestnika, czas gry – 25 minut.

3) XIV Turniej Warcabów Stupolowych Lidraughts Blitz Szubin Open „100 Rocznica – Traktat Ryski 1921-2021”. W tej imprezie obowiązywało tempo błyskawiczne 3+2, a w gronie medalistów znaleźli się: I miejsce Mateusz Narloch (Laskowice), II miejsce Rafał Chrząszcz (LZS Senet Janikowo) – debiut w szubińskich turniejach, III miejsce Patrycja Tomczak (LZS Senet Janikowo). W kategorii juniorów pierwsze trzy lokaty wywalczyli: I miejsce Dawid Gotowski (MDK 1 Bydgoszcz), II miejsce Kamil Białecki (SP 1 Szubin), III miejsce Kacper Białecki (SP 1 Szubin). Dane techniczne turnieju: system Arena, tempo gry – 3 minuty +2 sekundy, czas gry – 1 godzina.