Trzeci dzień Tygodnia Kreatywności

Dziś, 24 czerwca, uczniowie liceum uczestniczyli w warsztatach robienia mydła. Wykorzystując masę glicerynową, olejki zapachowe, barwniki i dodatki kwiatowe licealiści tworzyli swoje autorskie mydełka, które po zapakowaniu mogli zabrać do domu. Pachniało w całej szkole… Warsztaty mydlarskie są super zabawą, dzięki której uczniowie poznali proste sposoby na wykonanie ekologicznego mydła i dowiedzieć się jak ważną rolę odgrywa ono w naszym życiu codziennym.

Natomiast drużyna sanitarna zorganizowała pokaz udzielania I pomocy przedmedycznej na festynie z okazji Dnia dziecka przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Młodzi „ratownicy” przygotowali symulację wypadku samochodowego. Poszkodowanym zabezpieczono złamanie otwarte ręki, złamanie podstawy czaszki, zastosowano automatyczny defibrylator zewnętrzny. Pozostali uczniowie rywalizowali w szachach, warcabach, grali w bierki, domino, uno i inne gry planszowych.

Podczas Tygodnia Kreatywności wszyscy uczniowie świetnie się bawili, zdobyli nowe doświadczenia i umiejętności, reintegrowali się.