Zwycięstwo w Algierii!

O Allah, blessings and peace, and bless our Prophet Mohammed, his family and all his companions. Takimi słowami klub Skikda Chess z Algierii witał uczestników  turnieju szachowego Skikda Chess 69. Stowarzyszenie zrzesza 1385 członków, w tym szachistów I LO w Szubinie. Alan JagodzińskiOlaf Jagodziński i Piotr Szybowicz startowali wcześniej w Algierii już 9 razy: klub Atchecs.dz – 11 czerwca – Jugurtha, 12 czerwca – Kharchi Abdelatif Ex Champion, klub Skikda Chess – 30 czerwca – Skikda Chess 48, 5 lipca – Skikda Chess 53, 10 lipca – Skikda Chess 58, 14 lipca – Skikda Chess 62, 16 lipca – Skikda Chess 64, 17 lipca – Skikda Chess 65, 19 lipca – Skikda Chess 67.

21 lipca w turnieju szachowym Skikda Chess 69 w końcu się udało stanąć na podium. I miejsce zajął Piotr Szybowicz z dorobkiem 8,5 punktu (bilans +8=1-2, ranking uzyskany 2226). Na II miejscu uplasował się Alan Jagodziński, który wywalczył także 8,5 punktu (bilans +8=1-2, ranking uzyskany 2184), a o podziale lokat zadecydowała punktacja pomocnicza. VI miejsce zdobył Olaf Jagodziński – 8 punktów. Walka była zatem bardzo wyrównana. To jeden z najważniejszych sukcesów miejscowych szachistów, gdyż na listach startowych znalazło się 104 uczestników. Grano systemem szwajcarskim, tempem błyskawicznym 3+0 na dystansie 11 rund.