Szachiści nie odpuszczają…

Olaf Jagodziński, Alan Jagodziński, Julia Rocławska, Hubert Zdralek i Piotr Szybowicz walczyli w kolejnych zawodach szachowych. Wiele gmin znalazło się w czerwonej strefie, co dla szachistów województwa kujawsko – pomorskiego stało się sygnałem do powrotu na turnieje online. Kujawsko – Pomorski Związek Szachowy zorganizował XI Turniej Szachowy Nocne Granie na portalu Lichess. Ostatnie zawody tego cyklu odbyły się 22 maja (I miejsce Hubert Gabryszewski, II miejsce Damian Kamiński, III miejsce Mikołaj Włoch). 18 października tryumfował także Hubert Gabryszewski (NOK Nakło), który wygrał wszystkie 7 partii. Kolejne miejsce na podium zajął Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz) – 6 punktów, a na III miejscu uplasował się Piotr Szybowicz (I LO Szubin / UKS Szachowa Dwójka Szubin) – 5 punktów. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: Szymon Zając (UKS OPP Toruń) – 4 punkty, V miejsce Adrian Kurz (MDK Wągrowiec) – 4 punkty, VI miejsce Olaf Jagodziński (I LO Szubin / LKS Chrobry Gniezno) – 4 punkty, VII miejsce Alan Jagodziński (I LO Szubin / LKS Chrobry Gniezno) – 3,5 punktu, VIII miejsce Maciej Błociński (BKS Chemik Bydgoszcz / Wielka Brytania) – 3 punkty, IX miejsce Mateusz Lewandowski (UKS OPP Toruń) – 3 punkty, X miejsce Krzysztof Michalak (NOK Nakło) – 3 punkty. Grano tempem szachów błyskawicznych 3+0, na dystansie 7 rund i przy wykorzystaniu systemu Swiss.